PIA MARTIN “Intiimsus”

Reedel, 28. oktoobril algusega kell 18.00, avatakse Staapli 3 galeriis Pia Martini isikunäitus “Intiimsus”. Näituse temaatika mõtiskleb läheduse ja intiimsuse temaatikatel.

Kunstnik kirjeldab: “Mis on intiimsus? Lähedus, nii füüsiline kui hingeline. Justkui kõigile selged iseloomustavad sõnad, ent siiski, mis on intiimsus? Intiimsus kui haavatavus. Julgus näidata ennast täielikult, igas valguses, nii oma sisemaailma mõtteid ja tundmusi kui ka oma keha kõiki külgi, neid, millega oleme rahul ning ka neid, mis tekitavad meis endis ebamugavust, häbi. Häbi on üldse üks huvitav tunne, mida kogenud kõik, kuid millega saavad vähesed tõeliselt hakkama. Tunnen, et häbile otsa vaatamine on ka üks osa protsessist. Iseenda ja partneri omale.”

Pia Martin asetab oma töödes rõhku sensuaalsusele ja seda just läbi naise pilgu. Naiskunstnikuna keskendub ta tihtipeale rohkem mehe keha kujutamisele, esitades väljakutse traditsiooniliselt domineerivale maskuliinsele pilgule. 

Käesolev näitus kujutab ühe paari vahelisi intiimseid hetki, mida igaüks justkui igatseb kogeda, ent milleni kõik alati ei jõua. Näitusel eksponeeritud maalid võivad vaatajas tekitada kahetisi tundeid – nii rõõmu kui ka kurbust, toetudes siis vastavalt subjektiivsetele kogemustele.

Pia Martin (sünd 1988) on mitmetahuline vabakutseline artist, kes tegutseb nii digitaalse kunstniku, illustraatori, digitaalse disaineri kui ka tantsijana.  Ta on loonud kaks tantsustuudiot, esinenud mitmete performancitega ja korraldanud isikunäituseid. Pia on õppinud Tallina Ülikoolis kunstiõpetust (BA 2011) ning Tartu Ülikoolis kultuurikorraldust (MA 2013). 

Näituse avamine 28.10 kell 18.00-20.00
Näituseperiood: 28.10-27.11.2022

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga