KARL-ERIK TALVET “Gloire Au Travail!”

Kolmapäeval, 7. septembril algusega kell 17.30, avatakse Staapli 3 galeriis Karl-Erik Talveti isikunäitus “Gloire Au Travail!” (Au tööle!). Näituse temaatika arutleb kunstniku ameti sotsioökonoomilise toimetuleku üle.

Kunstnik kirjeldab: “Näituse maalidel kujutatud stseenid on erinevatelt tööpositsioonidelt, mida olen oma kunstnikuelu jooksul kõrvaltegevusena täitnud (eksponeeritud kronoloogilises järjekorras). Mõni kujutatud stseen mõjub üsna kontrastsena pildil kujutatud ametikoha ametliku nimetusega. Mõnel teosel kujutatud tööd sai vaid mõned päevad tehtud (näiteks katseaeg), ent need väärivad siiski esiletõstmist, et anda ettekujutust, kui raske on tihtipeale endale sobivat tööd ilma proovimata leida. Väga vähestel õnnestub teha tööd, mis neile reaalselt meeldib ja hingelähedane on.”

Näituse pealkiri “Gloire Au Travail!” on antud mõnevõrra iroonilisena, võttes arvesse kunstnikuameti rolli ja selle ameti jätkusuutlikkust kaasaegsetes ühiskondades. Nii nagu erineb tööpostidel veedetud aeg, erineb ka aeg, mis on kunstnikul kulunud tööde loomiseks. Lihtsatest ja pea naivistliku tunnetuslikkusega vabalt loodud töödest, mis enamjaolt on valminud üheainsa maaliseanssi jooksul, kumab läbi sama juhuslikkus ja põgusus, mida kunstnik töökohti vahetades arvatavasti kohtab.

Karl-Erik Talvet (s. 1991. aastal Pariisis) elab ja töötab Tallinnas ning tegeleb peamiselt maali ja koomiksi kunstiga. Ta on osalenud mitmetel grupinäitustel ja uuteks näitusteks on Karl-Erik leidnud palju inspiratsiooni sõjalistelt missioonidelt, kus ta on osalenud tõlgina.

Talvet lõpetas 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistriõpingud maali erialal ja täiendas end välisõpingute raames Brera Kunstiakadeemias, Milanos. Karl-Erik Talvet kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu ja Eesti koomiksiseltsi.

Näituse avamine: 7.09.2022 kell 17.30-20.00
Näituseperiood: 7.09-9.10.2022

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga