29/08/2022

ANA BALCAZAR BARTRA “Amazon Baroque”

Neljapäeval, 1.09 kell 17.30 avatakse Staapli 3 galeriis Ana Balcazar Bartra isikunäitus “Amazon Baroque”. Värvirikaste ja lopsakate maalide näitus käsitleb vihmametsa lummavat võimu.

Kunstnik kirjeldab: “Minu sünnilinnas Limas, tundub kõrb pea staatilisena ja seetõttu leidsin inspiratsiooni vihmametsade külluslikust ja luksuslikust taimestikust ning selle mitmekesisusest. Avatud vaated jõgedele ja mägedele, kohad kus vahel on raske näha taevast ja teinekord keeruline arvata kui kaugele näed. Ent dzungel ei ole vaid visuaalne kogemus, see on täidetud erinevate helide, lõhnade ja energiaga. Linnast välja sõites märkan alati, et taimed tantsivad ja liiguvad koos valguse ja õhuga terve päeva, peaaegu nagu koorideeritud korreograafia. Nad ei ole staatilised skulptuurid, kõik meie ümber on loodud olema omavahel seotud, nii meie sees kui meie ümber.

“Amazon Baroque” on kokkuvõte kunstniku hiljutiseima suureformaadiliste botaanika teemaliste maalide ja joonistuste seeriast. Näitusel eksponeeritud botaaniliste taimede kompositsioonidega toob kunstnik välja looduse lummava võimu, mis asetab vaataja tema loomupärasesse asupaika ning vastamisi meie reaalsusega – oleme osa loodusest.

Ana Balcázar Bartra (Lima 1984) on Peruu visuaalne kunstnik ja õppejõud. Oma kunstipraktikas kasutab ta maastike, loodust ja oma keha, et rääkida oma identiteedi lugusid ning loob need lõuenditele, illustratsioonidele või seinamaalingutele. Ana on õppinud kolm aastat skulptuuri, kuid lõpetas Pontificia Universidad Católica del Perú ülikooli maali kateedri bakalaureuse kraadiga (2012) ning omandas kunstiõpetuse magistrikraadi Ricardo Palma University’s. Ta on olnud Peruu Toulouse Lautrec instituudi bakalaureuse õppe loovuse ja loomingulise protsessi professor.

Ana on osalenud nii riiklikel kui rahvusvahelistel näitustel alates 2009. aastast. Tema töid on eksponeeritud Berliinis, Californias, Mehhikos, Washingtonis, Medellinis, Quitos jpm. 2021. aastal avaldati Anast ja tema kunstist intervjuu artikkel Argentiina ja Tšiili virtuaalses kunstiajakirjas Ophelia.

Näituse avamine: 1.09.2022 kell 17.30-20.00
Näituse periood: 1.09.-25.09.2022
Facebook

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga