21/06/2024 MAIBRIT PUUSEPP  “Portreed unenägudest”

MAIBRIT PUUSEPP “Portreed unenägudest”

Neljapäeval, 27.06 algusega kell 17.30, avab Rataskaevu 6 Art galerii Maibrit Puusepa debüütnäituse “Portreed unenägudest”.

Näitusel eksponeeritud fotode temaatika käsitleb alateadvuse visuaalse tõlgendamise maailma, kus igal detailil on peidetud tähendus. Heites valgust varjupoolelsele loodab kunstnik peegeldada oma teekonda parema enesetunnetuse juurde. Näitus koosneb viimase paari aasta jooksul loodud autoportreedest, mis on inspireeritud unenägudest.

Kunstnik kirjeldab: “Pärast mitut kuud unenägude päeviku pidamist märkasin ma mustrit: paljud neist olid seotud fotograafiaga. Tänu sellele kaemusele haarasin enda fotoaparaadi järele ja hakkasin kunstifotograafiks. Minu esimene teema? Minu enda unenäod ja see, mida võiksin nende kohta loomise käigus õppida. Tehes autoportreesid, asetan ma ennast tagasi enda unenägudesse, mis mind inspireerisid. Photoshopi ja rekvisiitide tegemise abil loon ma unenägudele omase sürreaalse maastiku.”

Maibrit on lõpetanud Muusika- ja Teatriakadeemia muusikaōpetaja eriala magistratuuri. Muusikaōpetaja elukutse kōrvalt jäi fotograafia aga aina enam tagaplaanile kuni hetkeni, mil elu viis ta analüütilisse teraapiasse. Tundes, et elu on tühi, kuid suutmata leida seda puuduolevat lüli märkas Maibrit unenägusid analüüsides aga korduvat mustrit – nägi ennast haaramas kaamera järele. Oli aeg kapis tolmu koguv kaamera välja otsida ja hakata taas pildistama.

Maibrit Puuseppa on fotograafia huvitanud juba lapsepōlvest saati. Juba väiksena oli tal päris enda digitaalne kaamera – “seebikarp” – mis tal alati kaasas oli. Eriti meeldis kunstnikule pildistada loodust ja kasutada selle juures pikka säriaega, mis lisab piltidele maalilisust. Seda soovib Maibrit ka enda kunstis näha.

Näitus avamine 27.06 kell 17.30-20.00
Näituse periood 27.06-28.07.2024
Facebook