26/04/2024 TEATRAALNE LUULETAJA AIME

TEATRAALNE LUULETAJA AIME

Kes: Teatraalne Luuletaja Aime
Kuupäev: 24.05
Kellaaeg: 19.00-20.30
Tasu: vastavalt oma valikule

Üritus toimub INGLISE KEELES

Reedel, 24. mail kell 19.00 toimub Rataskaevu 6 Art galeriis teatraalse luule show (inglise keeles). See show on ultra-teatraalne lähenemine luulele, kabaree stiilis humoorikas etendus, kus luule-karakterid astuvad raamatulehtedelt välja ja muutuvad kolmemõõtmeliseks. Muuhulgas nad üritavad Luuletajat kinni nabida ja muuta süzheed vastavalt oma maitsele.

Teatraalne Luuletaja Aime on Protagonist, kes üritab sõnakuulmatuid karaktereid ohjeldada. Kuid nad trügivad temast mööda, otse lavale. Mõned näited nendest riukalikest tegelastest: Kahtlane Härra Professor, Otsekohene Naabrinaine, Näitleja George Shakespeare’i Globe Teatrist, Teadmata Kavatsustega Beib, Viisakas Tulnukas ja paljud teised.

Saladuskatte all: luuletaja ise mängib kõiki neid karaktereid. Üksteise järel ilmuvad lavale väikesed stseenid kus luule-tegelased suhtlevad vaatajate ja üksteisega. Stseenide galerii on tervikuks põimitud füüsilise teatri ja muusika vinjettidega. Luuletaja kutsub vaatajaid maagilise reaalsuse mängulistele maastikele.

ESINEJAST
Teatraalne Luuletaja Aime (lavanimi) on Eesti kirjanik, performance kunstnik ja visuaalne kunstik. Ülikooli lõpetas keeleteadlasena, kuid süda kuulub loovatele kunstidele. Aime on avaldanud mitu proosa- ja luuleraamatut; võitnud ka kirjandusauhinna. Ta kirjutab/esitab lavaluulet nii eesti kui inglise keeles. Teatraalne / visuaalne / storytelling on märksõnad mis Aime luulet iseloomustavad. 

Aime ise arvab, et tema praegust luulestiili on kõige enam mõjutanud kokkupuuted Londoni lavaluule maailmaga, kus ta oli teatud eluperioodil aktiivseks osalejaks. Performance kunstnikuna on Aime läbi aastate esinenud paljudel üritustel (sh ka festivalidel) Eestis ja mujal. 

Ta on lavale astunud lavaluuletaja, fringe näitleja, improviseerija ja füüsilise teatri tegijana. Visuaalse kunstnikuna on Aime esinenud mitmete soolonäitustega.