08/04/2024 Elisa Ritsing UUS PEATÜKK

Elisa Ritsing UUS PEATÜKK

18. aprillil algusega kell 17.30 avatakse Rtaskaevu 6 Art galeriis Elisa Ritsingu näitus “Uus peatükk”. Näitusel eksponeeritud maalid käsitlevad leina, sisekaemuse ja tärkamise temaatikaid.

Kunstnik kirjeldab:
Ühel hetkel jõuab suur osa meist tõdemuseni, et miski meie elus pole päris nii nagu peaks või võiks olla. Selle näituse maalid, inspireerituna sellest leina ja tärkamise perioodist, on sündinud aastatel 2019-2023 ja annavad sügavama kaemuse tol hetkel (eba)teadlikult kogetud tunnetesse ja vajadusse neid väljendada. Sel hetkel on meil vabadus teha valik: me võime proovida vaadata selle kummalise tunde sisse, et mõista, mis on “valesti” või lihtsalt seda tunnet ignoreerida ja minna edasi, nagu poleks midagi juhtunud. Mõnikord annab elu ise mõne tugevama tõuke sellesse teemasse sügavamalt süüvida justkui öeldes, sa oled nüüd piisavat küps, et sulle see jõuline kogemus anda, sest sealt edasi algab su elus uus peatükk. 

Elisa Ritsing on tantsija ja koreograaf, kes keskendub oma loomingus peamiselt kahele teemale: naise seksuaalsus ja alateadvus ning sellest tulenevad mitteteadvustatud mõtte- ja käitumismustrid. Antud näitus kasvas välja tantsuetenduse ühest nägemusest, mida kunstnik ei osanud kuidagi tantsukeelde panna. See nägemus realiseerus hoopis lõuendil ja akrüülvärvidega. Maalikeelena kasutab Elisa naivistlikke/sürrealistlikke vorme ja sümboleid, mis on esitatud tihti läbi tugevate ja kontrastsete värvide.

Eelmisel aastal sai Elisal läbitud Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia maalikunsti kursus. Ta on osalenud näitustel mitmel pool Eestis: MA EI SAA ARU kunstifestivalil, Viljandi Pärimusmuusika Keskuses, ArtDepoo galeriis Tallinnas ja mujal. 

Näituse avamine 18.04.24 kell 17.30-20.00
Näituse periood 18.04-19.05.2024